«Піккардійська терція» у дитинстві читала «Робінзона Крузо» і... твори про Леніна
"Піккардійська терція" долучилася до благодійної акції «Подаруй дитині книжку!», яку проводить громадська організація «Форум видавців» і головним партнером якої є «Високий Замок».
Обираючи книжки у подарунок діткам із сиротинців, інтернатів та малозабезпечених сімей, "піккардійці" шукали "добру літературу" - і за змістом, і за оформленням та поліграфією. "Обирали світлі позитивні книжки, з яких дитина не зможе почерпнути нічого злого", - зауважив Славко Нудик.
«Піккардійська терція» подарувала діткам не лише новенькі книжки, щойно з книгарні, а й поділилася власним книжковим фондом. Володимир Якимець приніс із дому цілий ящик книжок зі своєї особистої бібліотеки. "Це ті твори, які були однією зі складових мого виховання, - розповів музикант кореспондентові "ВЗ". - Можливо, я - не найкраща, але й не найгірша людина, тож, може, ці книжки теж комусь стануть у нагоді, як стали мені. Перша книжка, яку прочитав, був "Робінзон Крузо" Даніеля Дефо. Мені тоді було п'ять років. Любив читати про Шерлока Холмса, "Граф Монте-Крісто" Дюма. Історичну літературу люблю. А моїм улюбленим автором досі залишається Еріх Марія Ремарк. Постійно його перечитую, особливо "На західному фронті без змін". Це книжка про правду, війну, якою вона була, не спотворена ідеологічними "штуками". Останнім часом багато читаю історій відомих гуртів і виконавців - ABBА, Queen, Elvis Presley, Beatles...".
Ще один "піккардійський" книголюб - Роман Турянин. "Першою моєю казкою був "Колобок", - зізнався він. - Любив серії книжок "Казки народів світу", "Дванадцять місяців". А коли вчився у школі, багато читав про Леніна. Тим, хто прочитав про нього книжечку, ставили зірочку. І у мене за півроку було 8 чи 10 зірочок з п'ятірками... Любив пригодницькі книжки: "Звіробій" Купера, "Робінзон Крузо" Дефо... Зараз бракує часу читати - маю трьох дітей. Хоча прочитав "Бандитський Петербург" і "Код да Вінчі". А от дитячі казочки і віршики читаю регулярно. Моя найменша дівчинка (їй два з половиною рочки) завжди приносить книжечки і показує, що хоче послухати сьогодні: про котика, зайчика, лисичку...".
Андрій Капраль своїм дітям казки не читає, а розповідає. "Вигадую сучасні казки, - каже він. - Розповідав дітям історію про львівську ковбасу: як її готували, продавали; історію про мурашок: як вони хотіли дійти до сонця... Хочу, щоб завдяки моїм казкам, діти розуміли, що у нашому житті більше позитиву, аніж негативу. А сам зараз читаю тільки одну книжку - Біблію. Це - велика книга, в якій є відповіді на всі питання. Її не можна швидко читати. А от у дитинстві не надто любив читати. Краще сприймаю інформацію на слух. Хоча Ремарк, Дюма, Дефо мені подобалися".
Андрія Шавалу у дитинстві до книжок також не тягнуло. "Не можу сказати, що багато читав, але якщо щось цікаве потрапляло до рук, робив це запоєм, - розповів він. - Зараз так само: якщо щось цікаве попадається, незважаючи на жанр, прізвище письменника, його стиль, читатиму від "А" до "Я". Більше люблю прозу, хоча цікава, гарна і змістовна поезія теж проймає".
Солідарний зі своїм колегою у ставленні до поезії і Богдан Богач. "Завжди багато читав, може, тому і в окулярах зараз, - сміється він. - Малим читав усе, що потрапляло до рук. Іноді навіть під ковдрою з ліхтариком сидів. Любив світову казкову класику. Потім читав те, що вимагала шкільна програма. А останні книжки, які прочитав, - "Чингіз-хан" і "Батий" Василя Яна. Люблю історичні твори".
Славко Нудик читає багато поезії. "Час від часу доводиться класти поезію на музику, тому шукаю цікаві речі, - каже музикант. - У "Терції" є дві настільні книги - Григорія Кочура "Осінні пейзажі" і Миколи Лукаша "Від Боккаччо до Аполлінера". Ці майстри поетичного перекладу, Українці з великої літери, переклали практично усі поетичні шедеври світу українською. Люблю читати Грицька Чубая, особливо його збірку "Вертеп", Ліну Костенко, Лесю Українку... З прози обожнюю Булгакова, особливо "Майстра і Маргариту", і Коцюбинського - життєвий письменник. А у дитинстві моїми настільними книжками були весь Жуль Верн і "Мандри Гуллівера" Джонатана Свіфта.