Колядниця по-швейцарськи

12.01.2010

Партитури - спільні, репетиції - порізно на віддалі двох тисяч кілометрів. Саме так починалися підготовки до першої поїздки «Піккардійської терції» в Швейцарію. Муніципальний хор міста Цуг, яким диригує львів'янин Богдан Швед, запросив формацію разом відспівати кілька різдвяних концертів.

Колядниця по-швейцарськи

Відтак, звичний для швейцарців різдвяний репертуар - класика або авторські канти - розбавили українськими колядками та щедрівками. Із чотирьох мов, офіційно визнаних в Швейцарії (німецька, французька, італійська та ретороманська), колективи співали усіма, окрім ретороманської. Компенсацією за відсутність останньої стали українська та англійська мови.

На двох спільних концертах - у Цузі та Базелі - чи не найбільше овацій зібрав «Щедрик» Леонтовича. Особливо радісно, що його оцінили базельці - достатньо вимогливі музичні критики. Адже Базель - це європейська Мекка для виконавців камерної музики. Там завжди відбуваються як не якісь фестивалі, то концерти найвідоміших зірок або значимі конкурси. Наразі піккардійці там відспівали ще і два сольні концерти.

А от земляки подбали про те, аби українські вокалісти відчували себе, мов удома. 6 січня, напередодні спільної репетиції піккардійці скуштували усі 12 страв, власноруч приготованих українцями. Запах сіна з альпійських лук відрізнявся українського аналогу точнісінько так само, як прикрашені ялинки в домівках українців та швейцарців.

Візит у відповідь до Львова швейцарські хористи вирішили приурочити до якогось великого музичного фестивалю. Адже диригент Богдан Швед, який встиг попрацювати з багатьма оркестрами в Австрії та Німеччині, постійно тихою сапою впроваджує українську музичну традицію в репертуар ввірених йому колективів. Остання його ідея, яка сподобалася хористам із Цугу, - дослідити українську середньовічну музику з автентичними інструментами. Не виключено, що невдовзі успішний досвід спільних концертів «Піккардійської терції» та швейцарських хористів зможуть оцінити і львів'яни.

Goldstar