Диво львівського ґатунку в Палаці «Україна»

12.11.2006

«Піккардійська терція» один з небагатьох колективів в українському музичному просторі, який не потребує гучних рекламних кампаній, метушливих промо-акцій – його знають, люблять, ним захоплюються і слухають в години радості і печалі, кожен виступ цієї формації проходить на ура і при заповнених залах.

Диво львівського ґатунку в Палаці «Україна»

В лютому 2005 р. «Терція» представила на розсуд киян І том Антології, пообіцявши скоро подарувати слухачам і продовження. Другої частини Марлезонського балету, перепрошую, Антології від «Піккардійської Терції» довелось чекати більше як півтора роки. Але ті, хто дочекався і прийшов 10 листопада 2006 р. в палац Україна був по-королівські винагороджений!

«Антологія. Том ІІ» містить обробки фолькових композицій, зроблених як українськими композиторами, так власне і музикантами формації. І саме на ньому будувалась вся програма вечора. Традиційні «Ой, дубе, дубе», «Ой, Марічко...», «Пливе Кача», «Чорноморець» тощо та міські пісні XVII-XVIII ст. були на дуже високому рівні. Просто зачаровували, подих перехоплювали. Піккардійці як завжди майстерно погрались з ритмами і настроями, від чого кількатисячний палац Україна як загіпнотизований слідкував за кожним жестом Володимира Якимця – художнього керівника «Терції» – який час від часу допомагав залу не збитися з правильного ритму і коректно плескати в долоні.:)

Терція Але чого гріха таїти, люди чекали на старі і улюблені композиції і отримали їх у просто феєричному виконанні!»Шізгару», «Шалалу», «Старенький трамвай» в новій обробці, «Капелюх», «Кантрі»,»Весільний марш», вже майже народні «It's probably me» Стінга, «I can't help falling in love with you» Елвіса капелла виконувала з дивовижним настроєм. Особливо ще хочеться відмітити «Пісню про Львів», яка вирізнялась найбільшим натхненням, особливим почуттям. А чого вартував фінальний акорд концерту – виконання пісні «Ти мій», що примусив ридати весь зал! Справді, «Піккардійське диво львівського ґатунку» осяяло в цей холодний і похмурий вечір серця киян, не байдужих до справжнього вокального мистецтва... Володимир Якимець, Богдан Богач, Роман Турянин, Андрій Шавала, Ярослав Нудик і особливо улюбленець публіки Андрій Капраль цього вечора дарували свій талант і Божу іскру всім, хто був готовий відкрити своє серце.

Терція Взагалі, ті хто завітав в цей вечір на гостину до «Терції» був приємно потішений ще й тим, що багато пісень супроводжувалось показом фотографій – концертних та особистих, веселих і дуже живих, та навіть кліпів – зокрема саме з романтичного і дещо наївного, але зворушливого і налаштовуючого на правильний лад відеоряду на пісню «Нехай і холод, і вітри...» хлопці і розпочати свій виступ.

Терція Музика «Піккардійської терції» не може не захоплювати, причому люблять її дуже різні люди – практично всіх вікових категорій і соціальних станів – від неформальної молоді до пенсіонерів. І кожний концерт капелли стає певною мірою откровенням, величезним зарядом бадьорості і чудового настрою на найближчій рік, бо , нажаль, в Києві «Терція» виступає не так часто як хотілося б. На цьому концерті музиканти окрім знаних шедеврів представили і кілька прем’єр та пообіцяли публіці видати новий альбом вже навесні 2007 року. І він буде доречним подарунком не лише поціновувачам таланту цієї формації, але й самим «Піккардійцям», адже в вересні 2007 р. вони святкуватимуть 15-ліття. Будемо чекати Дня народження цієї дивовижної формації, щоби щиро і натхненно проспівати їм «Многая Літа»!

 

Марина Оксенич, www.sumno.com.

 

Goldstar