"Піккардійська терція" заспівала п’ятьма мовами

22.01.2008

У столиці секстет виконав 30 різдвяних пісень

18 січня в столичному Жовтневому палаці відбувся різдвяний концерт львівського гурту ”Піккардійська терція”. Секстет співав колядки українською, польською, естонською, англійською та німецькою мовами. Квитки коштували 200–400 грн. Зал був повний.

"Піккардійська терція" заспівала п’ятьма мовами

Гурт заходить до залу з коридору. Йдуть між рядами до сцени, співаючи колядку ”Нова радість стала”. Один із учасників несе велику солом’яну зірку. Якась жінка підводить до сцени маленьку дівчинку в українському костюмі. Хоче, аби та подарувала співакам квіти. Дівчинка намагається втекти, боїться.

Концерт триває дві години. Публіка просить виконати ”на біс” пісню ”Трамвайчик”.

— Це вже якийсь концерт на замовлення, — жартує Андрій Капраль, 32 роки. — Добре. Зараз хоч і різдвяні свята, але ми таки виконаємо світських пісень. — Зал співає разом із гуртом.

”Піккардійська терція” виконує кілька композицій і йде за лаштунки. Люди починають розходитися, але артисти знову з’являються на сцені. Виступають ще хвилин п’ятнадцять.

— Сьогодні ми виконали 30 різдвяних пісень, хоча в нашому репертуарі їх значно більше, — розповідає після концерту 33-річний Володимир Якимець. — Думаю, наступного року теж зробимо такий концерт, але співатимемо вже інші колядки. Це краще за всі оті новорічні ”огонькі”, що крутять по телевізору.

Першу колядку заспівав у три роки, — згадує Володимир. — Батько навчив пісні ”Нова радість стала”. Пам’ятаю, наколядував тоді подвійну порцію запіканки.

”Піккардійську терцію” висунули на здобуття цьогорічної Шевченківської премії. Для гурту це стало несподіванкою.

— Можна ставитися досить скептично до звання ”Народний артист України”, але Шевченківська премія поки що себе ніяк не скомпрометувала. Її отримували завжди достойні люди, які щось для України зробили. Я вдячний усім, хто насмілився нас на цю премію висунути. Бо ж самі розумієте, шансів отримати її у такого не форматного гурту, як ми, небагато. Але приємно.

У березні ”Піккардійська терція” планує видати новий альбом з естрадними піснями — ”Етюди”. Він мав вийти ще до Нового року, але через щільний гастрольний графік виконавці не встигли його закінчити.

 

Лєра Лауда, «Газета по-українськи».

Goldstar