«Піккардійська терція» переспівала ТНМК

19.01.2009

Коли вони на сцені співають свої хіти, мурашки бігають по шкірі, а не підспівувати та не підтанцьовувати просто неможливо. Вони - яскравий приклад того, що справжнє мистецтво може збирати великі зали, того, що некомерційна музика може бути популярною.

«Піккардійська терція» переспівала ТНМК

18 січня «Пікардійська терція» презентувала в Києві новий альбом «Етюди». Цим диском «терція» відкрила своє шістнадцятиріччя.

«Цей альбом мав з'явитись ще наприкінці 2007-го року, - розповів Андрій Капраль, тенор. - Але наша творчість, як хороше вино, з часом стає лише кращою. Тому «Етюди» - це наша чергова дитина, яку ми виношували, і народили саме тоді, коли прийшов час».

До речі, пісню «Старенький трамвай», яка, звісно ж, увійшла до нового альбому, разом з «терцією» виконали їхні шанувальники.

«Під час минулорічного туру, який був присвячений 15-річчю нашого колективу, у чотирьох містах ми записували пісню «Старенький трамвай, - продовжує Андрій. - Глядачів у залі ми попереджали про те, що будемо записувати їхні голоси. Отож, у цій пісні себе можуть почути кияни, дніпропетровці, вінничани та львів'яни».

Рівно рік тому «пікардійці» давали концерт у Жовтневому палаці. Цього року в час різдвяних свят вони знову протягом двох годин радували киян своїм виступом. Заспівали і «Меланку», і «Капелюх», і «Пісню про Львів». Порадували джазовим експериментом з піснею «Ой, летіли дикі гуси» та всесвітньо відомим хітом «І can't help», який виконував Елвіс Преслі. Композицію «Sole mio» співав весь зал.

«Пісню «Sole mio» всі знають, як пафосну, яку співають Лучано Паваротті та Володимир Гришко, - каже Володимир Якимець, художній керівник гурту. - Але вона давно стала народною. Сьогодні ми в черговий раз у цьому переконались».

Не обійшлось і без одкровень. Учасники «терції» зізнались, що пісню гурту «Вій» «Очі відьми» вони пробували заспівати ще в 93-му році, але тоді відчули, що її час ще не настав. І лише зараз вона прозвучала так, як потрібно. Щодо курйозів, то під час концерту один із учасників гурту тенор Ромко Турянин призабув слова. А справжнім здивуванням для глядачів стала композиція гурту ТНМК «Гранули».

«Танки» самі запропонували нам переспівати якусь з їхніх пісень, - зізнається Володимир Якимець. - Вони якраз готують альбом з каверами. Але ми одразу їх попередили, що треба обрати правильну пісню, бо ми та хіп-хоп - речі несумісні. Здається, експеримент вдався».

Після двогодинного виступу глядачі не хотіли відпускати «пікардійців», а тому викликали їх «на біс». Учасники гурту в свою чергу подякували публіці, яка в такий важкий час завітала на їхній концерт.

«Київ - феноменальне місто в плані емоцій, - каже Володимир Якимець. - Ми ніколи не сумнівались в київській публиці, тому саме тут зробили початок туру».

 

Юлія Сойка, «1+1».</p

Goldstar