«Піккардійці» колядували і «Гадюкіних» цитували

06.01.2012

Традиційний «Новорічний вечір в Опері», який з року в рік організовує компанія “Дік-Арт”, цьогоріч порадував галицьких меломанів двома концертами вокальної формації «Піккардійська терція».

«Піккардійці» колядували і «Гадюкіних» цитували

Шестірка голосистих хлопців того вечора колядувала українською, польською, англійською, іспанською і навіть естонською мовами. За можливість послухати знамените “оксамитове” багатоголосся “піккардійців” публіка платила від 80 до 450 гривень за квиток. Та, попри доволі демократичні ціни, зал Львівської опери не був заповнений ущерть... Мабуть, львівські меломани воліли Новорічні свята проводити у родинному колі. І дарма! На концертах “Терції” також панувала затишна родинна атмосфера. І хіти колективу, і колядки співали в Опері усім миром.

“Сієм-сієм-посіваєм, ще й співаночки співаєм! З Новим роком, дорога родино!” – таким віншуванням привіталися з публікою учасники “Піккардійської терції”. І почали давати пісенного жару – із власних хітів. В окремий блок хлопці згуртували пісні знаменитого композитора Володимира Івасюка: “Відлуння твоїх кроків”, “Повір очам”, “Капелюх”. Драйву виступу “Терції” додавали барабанщик Ігор Лесько і перкусіоніст Іван Вощина. Останній раз у раз виходив із-за інструментів і так хвацько пританцьовував, що присутні у залі ледве стримувалися, аби також не пуститися в танок.

На одній з пісень “піккардійців” у строю поменшало. Публіка почала перешіптуватися: “Де ж шостий?”. А шостий, Славко Нудик, тим часом у шапочці Діда Мороза і з червоним мішком в руках з’явився у партері – й обдарував і малого, і великого мандаринами. Коли “Терція” знову була у повному складі, формація заколядувала. Здебільшого, а капела. На зміну традиційним українським колядкам “Бог Предвічний”, “Небо і земля”, “Нова радість стала”, “Тиха ніч”, які з артистами співала й публіка, звучали різдвяні пісні поляків, естонців, іспанців і американців. При цьому на сцені час від часу сніжило. На що присутні жартували – мовляв, хоч в Оперному театрі сніг цього року побачимо...

Родзинкою завершального блоку “Новорічного вечора в Опері” від “Піккардійської терції” стало виконання хітів з репертуару легендарних “Братів Гадюкіних”. “Піккардійці” у власній манері переспівали знамениті “Жовті стрічки” і “Бай-бай, мила”. Галицька публіка була в екстазі – сотні людей перетворилися на справжнісінький хор, яким зі сцени уміло диригував Андрій Капраль. Не обійшлося без виклику хлопців “на біс!”. Застільну пісню “Чарочка вина” зал співав стоячи і не жаліючи долонь.

Під завісу концертів “піккардійці” розповіли публіці, як святкуватимуть своє 20-річчя – анонсували, що концерт до ювілею відбудеться у Львівській опері – 24 вересня. Але це – попереду. Наразі ж, у Різдвяні свята, як розповів “ВЗ” художній керівник вокальної формації Володимир Якимець, учасники “Терції” традиційно сім’ями ходитимуть одне до одного в гості – з голосною й мелодійною колядою.

 

Галина Гузьо, газета «Високий Замок».

Goldstar