Метри акапельного співу

06.07.2012

Цьогоріч вокальна формація «Піккардійська терція» святкує ювілей. Двадцять років тому гурт уперше виступив на великій сцені. Тоді, як згадують експерти, острах перед публікою вокалісти приховували за темними окулярами. Нині ж це — метри акапельного співу, які не бояться жодних експериментів із власними голосами. Вони співають рок, поп, класику, джаз, кантрі, рок-н-рол, блюз, фольк. Одним словом, нині піккардійці — це явище.

Метри акапельного співу

— Якщо коротко, «Піккардійська терція» — одне з найбільших досягнень сучасної української естрадної музики, — каже музичний оглядач Олександр Євтушенко. — Крім того, це ще експорт нашої музики на захід. У цьому з піккардійцями можуть потягатися «Гайдамаки». (Поза межі Східної Європи виїжджало зовсім небагато.) Уславлені «Океан Ельзи» та «ВВ» замикають цю п’ятірку. Не менш важливо в наш час, що хлопці з «Терції» — патріоти. У них є громадянська позиція.

Ось ще декілька слів про позицію. 2009 року Українська греко-католицька церква під патронатом Блаженнійшого Любомира (Гузара) організовувала благодійний рок-тур «З вірою і любов’ю». (Тоді був збір грошей на добудову Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві.) «Піккардійська терція» однією з перших відгукнулася взяти участь у ньому. На відміну від тих, які тільки й балакають, мовляв, нині УГКЦ — найбільш динамічна у своєму розвитку і найпрогресивніша серед інших традиційних християнських церков... До речі, піккардійці були єдиними греко-католиками серед музикантів у згаданому турі.

З нагоди творчого ювілею 29 вересня «Піккардійська терція» виступить у Палаці «Україна». У програмі — самі хіти: «Старенький трамвай», «Пустельник», «Ельдорадо», «Сад ангельських пісень», «Нехай і холод, і вітри», «Капелюх», «Сядеш у поїзд» та ін. Щоправда, «Терція» виступатиме не сама, а з друзями. Як пообіцяв продюсер Роман Климовський, саме вони, друзі, подарують на концерті власний триб’ют піккардійців. Участь деяких виконавців очевидна. Досить згадати ранню співпрацю з Русланою. Із зовсім «свіжого» — спільну пісню з тернопільцями із рок-гурту «С.К.А.Й.» «!», тобто «Знак оклику». Однак не будемо гадати наперед, а дочекаємося події. До того ж, це — справді особлива подія, бо останні роки українські музиканти вкрай рідко виступають у Палаці «Україна». «Солянки» до уваги не беруться.

 

Надія Тисячна, газета «День».

Goldstar