Веб-конференція художнього керівника вокальної формації «Піккардійська терція» Володимира Якимця 12 жовтня на «Обозревателе»

12.10.2007

Вокальна формація «Пiккардiйська терція» - унікальне явище на українській сцені. Львівський чоловічий секстет спромігся поєднати несумісні, здавалося б, у наш час речі: академічну школу, естраду як основне місце виступу, високу виконавську майстерність, гумор, солідність, прекрасні вокальні дані, широкий і вміло добраний україномовний (на 95 відсотків!) репертуар, артистизм і... добру репутацію.

Ольга: Шановний Володимире, насамперед хочу подякувати за вашу творчість та чудовий ювілейний концерт. Відвідую із сім'єю усі ваші київські концерти - це, як ковток чистого повітря серед убогості нашої естради. Хочеться побажати більше народних пісень. Дуже багато забуто і втрачено. У ваших силах відродити і залишити нащадкам чудові українські пісні, адже у вашому виконанні вони, здається, будять відчуття причетності до народу на генетичному рівні. З найкращими побажанями. Ольга

Володимир Якимець: По-перше, дуже хочемо подякувати за такий приємний відгук. Що стосується фольклору, ми перший крок зробили. Ми видали диск «Антологія. Том 2. Фолк» (2004) там, власне, суто народні пісні у нашому аранжуванні, які вже давно ніхто не співав.

З другої сторони, ми би хотіли зберегти не тільки народні пісні, але авторські пісні, які в свій час були популярні, а зараз забуті. Наприклад, такі пісні, як «Спитай», «Ти на землі людина», «Весільний марш». На наш погляд, вони мають достатньо добру енергетику і позитивне навантаження як поетичне, так і музичне, що вони мусять жити далі. А с фольклором ми не зав'язали. Дальше будемо з ним працювати.

Олександра: Скажіть, будь ласка, чому на концерті в цьому році, як і в минулому, ви співали повільну версію "Трамваю"? Так хотілося почути традиційне виконання. А взагалі, велике спасибі, такого драйву давно вже не було!!!

Володимир Якимець: На жаль, я хочу засмутити наших прихильників. Найближчим часом «Трамвай» звучати буде тільки так. Дуже проста причина: є пісні, які просто фізично «стоять в горлі» певним виконавцям. І вони мусять ці пісні виконувати кожного разу на концертах, бо це вимагає публіка. Але відношення до пісні вже зовсім інакше, ніж на початку. І нема такої доброї віддачі від самого артиста.

А ми якраз зробили другу версію, і нам самим її дуже цікаво виконувати. А зважаючи на те, що люди на концертах підспівують, то я вважаю, що це вдала версія. Тим більше, що нам вже не 18 років, і «Трамвай» вже не такий швидкий, але достатньо ностальгійний :)

Шанувальник: Для понтів Тіна Кароль роздівається догола, Ірина раніше ні слова не говорила російською, а тепер ні слова українською, аж огидно, правду кажу. Оцініть, будь ласка, такі два різні прояви любови до грошей.

Володимир Якимець: Я думаю, що це справа особиста, як себе краще подавати. Наприклад, я теж згодний з тим, що коли Ірина Білик співала українською, вона була зіркою номер один в Україні. Що її спонукало до іншого? Не знаю.

Стосовно Тіни Кароль - не найгірший піар-хід. Тим більше, що одразу видно - люди йдуть по стежках західного шоу-бізнесу.

Мені здається, хай краще буде оголена Тіна Кароль, ніж невбраний Володимир Якимець :)

Sasha (Kyiv): ПТ практично відсутня в радіо і телепросторі і при цьому, наскільки я знаю, користується дуже великою популярністю у тих, хто утримує теле та радіостанції. Чому на Вашу думку?

Володимир Якимець: Процитую: «Неформат». Це таке слово, яке деколи вже просто дістає. Хоча я думаю, що тут проблема не тільки власників теле-радіостанцій, а проблема ще й і публіки. Якщо мені не подобається певний сорт ковбаси, я його не купую. Якщо люди, які себе поважають, перестануть дивитися чи слухати певні станції, рейтинги будуть падати. Друга сторона ще є: якби всі не полінувалися і закидали би ті самі радіостанції своїми вимогами як споживачі, я впевнений, вони б теж прореагували і з'явилися б не тільки ми, але й багато інших достойних музикантів.

Валентина: Вітаю Вас пане Володимире і в ВАШІЙ особі всіх Піккардійців! Я і вся моя родина не просто Ваші шанувальники, які часто бувають на Ваших концертах.Ми вбачаємо в Вас символ духовності, справжньої українськості, мужності, надії... на те в в НАС все-таки ВСЕ вийде. Нехай береже Вас БОГ для нас...І питання: як ставитесь до виступу на Євробаченні 2008?

Ви здатні вразити Європу по-справжньому!

Володимир Якимець: Дякуємо за теплі слова.

Це скоріше подяка нашим батькам за добре виховання. І тому саме це виховання забороняє нам виступати на конкурсі «Євробачення» такому, яке воно зараз є. Я особисто вважаю, що після того, як Руслана виграла гран-прі, а наступний рік ми достойно організували проведення фестивалю, треба було взагалі не приймати участь у цьому фестивалі. Хай приймають участь росіяни - вони ще гран-прі не вигравали. Була б моя воля, я б заборонив транслювати цей несмак на теренах України.

Евгений: песня-душа народа. Может ли быть музыкант безразличен к событиям 2004года?Смотрел список музыкантов выступавших за "правильных пацанов" на выборах. Как Вы к этому относитесь?

Володимир Якимець: Найбільше, що не сподобалося - це розпочата відкрита «війна» проти тих, хто виступали «не на тих» концертах - як з однієї, так і з іншої сторони. І тому мені все-таки ближче люди, які до останнього моменту відстоюють право на свою думку, ніж ті, які її занадто часто міняють. Інша справа, коли люди роблять це не заради принципів, а заради «бабла».

lustig: Пане Володимире, вдячний вам і всьому гурту "Піккардійська терція" за прекрасну музику.

Запитання. Відомо, що перед вбивством Ігоря Білозіра у Львові жорстоко побили одного з представників "Терції". Потім, коли звірськи забили Ігоря, пронеслися заклики обмежити звучання російської музики у Львові. Спочатку так і було, але тиждень назад був у місті і почув там не лише кацапський попсняк, а й блатняк у людних місцях. Невже вбивство Білозіра так нічому й не навчило?

Володимир Якимець: Не навчило. І це дуже прикро. Питання не в тому стояло, хто і як бив Ігоря. Біда в тому, що вони і близько не знали, кого вони б'ють. Можливо, я не був би такий категоричний стосовно Львова і російської музики, бо це проблема не Львова, це проблема держави. Загальнонаціональні канали транслюються не тільки у Львові. А оскільки немає змін на краще в цілій державі, то й Львів один з тим не справиться.

Українка мусить знати як поіменно, так і в обличчя людей, які дуже багато для неї зробили.

Ярослав: Був на Вашому концерті 7-го жовтня. Це було неперевершено, почути "Пустельника" в живому виконанні... а "Очі відми", до концерту я зміг знайти цю композицію тільки на Вашому сайті. Вона увійде до нового альбому? Хлопці з Німеччини теж були на висоті але Ви найкращі :) Чому ми не змогли викликати вас на біс, як то було минулого року? :(

Володимир Якимець: «Очі відьми» увійдуть в наступний альбом «Етюди», а стосовно «біс»... Я як в кінці зійшов зі сцени і подивився, коли закінчився сам концерт, здивувався сам собі - не було великої втоми, але було велике задоволення. Інша справа, що власне ми мали якось коректно підійти і до наших німецьких гостей. Нас то напевно викликали би дуже часто на біс, але не хотіли ми їх залишати осторонь. Тому закінчення концерту спільним виконанням пісні «Беріг ріки» був, мені здається, доброю крапкою.

 

conf.oboz.ua