Володимир Якимець – непомильний камертон

Володимир Якимець

Володимир Якимець (у народі - Дональд) народився 28 липня 1974 р. у Львові. Дебютний сольний концерт відбув у яслах на кухні, куди його забрали кухарки, аби прослухати колядки. Відтак першим гонораром майбутнього співака стали смачні запіканки.

До музичної школи Дональд вступив раніше, ніж до загальноосвітньої, - опановувати фах піаніста почав у п’ять років. Наступною професійною сходинкою стало навчання у Львівському державному музичному училищі ім. С. Людкевича - на факультеті теорії музики, а згодом - у Вищому державному музичному інституті ім. М. Лисенка (факультет хорового диригування). На третьому курсі Дональд вирішив займатися самоосвітою та… власноруч забрав документи з консерваторії. Аби теорію, яку викладали в музучилищі, закріпити на практиці, 1992 року разом з однодумцями заснував мішаний хор. Невдовзі з цього колективу залишився квартет - Дональд, Славко Нудик, Андрій Капраль та Богдан Богач. Згодом гурт розширився до секстету – і став «Піккардійською терцією».

Бог нагородив Володимира багатьма талантами, але ті, які він точно не закопав, - це уміння творити та філігранно аранжувати музичні твори. Відчуття стилю та ритму, фіксування найменших вокальних та вербальних півтонів дозволяють йому писати пісні на слова як загальновизнаних авторитетів, так талановитих поетів-початків. З-поміж трьох сотень пісень, які виконує «Піккардійська терція», третина - створена на музику Дональда, а понад 70 відсотків усіх вокальних творів – з його аранжуванням.

До осені 2010 р. Дональд залишався єдиним кавалером серед «піккардійців». Розпрощатися із холостяцьким життям Володимира Якимця спонукала дівчина Віра.